flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області нагадує про можливості отримання судових повісток у вигляді SMS-повідомлень

22 січня 2019, 16:32

З 1 жовтня 2013 року у всіх місцевих та апеляційних загальних судах був запроваджений порядок щодо надсилання судами учасникам судового процесу та кримінального провадження текстів судових повісток у вигляді SMS-повідомлень.

Порядок надсилання судових повісток у вигляді SMS-повідомлень розроблений відповідно до вимог чинного законодавства України.

Що для цього потрібно зробити?

Для отримання тексту судової повістки в електронній формі за допомогою SMS-повідомлень учаснику судового процесу (а це може бути як позивач чи відповідач, так і свідок) слід подати до суду відповідну заявку. Її можна оформити в канцелярії суду чи самостійно роздрукувати з веб-сайту Вознесенського міськрайонного суду. В цій заявці потрібно вказати номер мобільного телефону, на який і буде надсилатися SMS-повістка.

Що робити, якщо людина змінила номер телефону?

У випадку зміни номера мобільного телефону чи за наявності обставин, які перешкоджають отримання тексту судової повістки шляхом SMS-повідомлення, учасник судового процесу повинен невідкладно подати до суду заяву про зміну порядку здійснення судового виклику. І надалі повістки надсилатимуться в загальному порядку, тобто поштовим зв’язком або за новим номером телефону.

З якого номера надсилаються повідомлення?

SMS-повідомлення від суду надходять до абонентів операторів Київстар, МТС, life під коротким альфанумеричним ім’ям SUDPOVISTKA, до операторів PTOPLEnet та Інтертелеком — під коротким номером 4116. Варто зазначити, що формування тексту судової повістки, облік та її відправка у вигляді SMS-повідомлення здійснюється в автоматизованій системі документообігу суду. Судова повістка додається до електронної обліково-статистичної картки справи як документ у справі, після чого автоматично доставляється у вигляді SMS-повідомлень на номер мобільного телефону учасника судового процесу. Результат доставки SMS-повістки автоматично розміщується у відповідному електронному реєстрі автоматизованої системи документообігу та долучається до матеріалів справи.

Де знайти заяву для отримання судової повістки за допомогою SMS-повідомлення?

Щоб отримати заявку для SMS - сповіщення за номером телефону, достатньо перейти за посиланням: http://court.gov.ua/registration/zayavasms.html

 Прес-секретар суду