Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сімейним кодексом України передбачено, що шлюб реєструється у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану.
Державна реєстрація шлюбу може бути проведена як не урочисто, так і в урочистій атмосфері за заявою наречених. У цьому випадку обов’язковим є тільки оплата державного мита.
Про це повідомляє Міністерство юстиції України.
Водночас законодавством України передбачено, що відділи ДРАЦС можуть надавати платні послуги, у тому числі щодо організації та проведення індивідуальних обрядів державної реєстрації шлюбу, як традиційних так і скорочених (зокрема, обрядів ювілеїв весілля, обрядів заручин), організація виїзних церемоній тощо, з використанням різноманітних елементів урочистості.
Крім того, після одруження та зміни прізвища, його потрібно змінити і в реєстрі Мін’юсту.
У разі необхідності підтвердження зміни прізвища достатньо пред’явити свідоцтво про шлюб, повідомляють у міністерстві.
Внесення відомостей про народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану шляхом складання актового запису цивільного стану в електронному вигляді у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та на паперових носіях.
Так, при державній реєстрації шлюбу наречена, наречений, зокрема, має право обрати прізвище нареченого (нареченої), або приєднати до свого прізвища прізвище нареченого. Таке волевиявлення нареченої фіксується відділом державної реєстрації актів цивільного стану при подачі заяви, в актовому записі про шлюб на паперових носіях та одночасно у Реєстрі при державній реєстрації шлюбу.