Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Свідком є фізична особа, якій відомі або можуть бути відомі обставини, що підлягають доказуванню під час кримінального провадження, і яка викликана для давання показань.
Статтею 65 Кримінального процесуального кодексу України передбачено, що свідком є фізична особа, якій відомі або можуть бути відомі обставини, що підлягають доказуванню під час кримінального провадження, і яка викликана для давання показань.
За загальним правилом свідком може бути будь – яка людина незалежно від віку, віросповідання, соціального статусу, роду занять тощо. Проте, як і в будь-якому правилі, тут є виключення. Зокрема, не можна допитувати священників про відомості, які їм стали відомими під час сповіді вірян, адвокатів, нотаріусів, суддів, присяжних та експертів – про відомості, які становлять професійну таємницю, медичних працівників – про лікарську таємницю, журналістів – про конфіденційну інформацію професійного характеру, надану за умови нерозголошення авторства або джерела інформації, а також осіб, які брали участь в укладенні та виконанні угоди про примирення в кримінальному провадженні – про обставини, які стали їм відомі у зв’язку з участю в укладенні та виконанні угоди про примирення тощо.
Які права має свідок кримінального правопорушення?
Які обов’язки має свідок кримінального правопорушення?
Особа, яка залучається як понятий або ж стала очевидцем процесуальних дій, наприклад, обшуку, зобов’язана на вимогу слідчого, прокурора не розголошувати відомості щодо проведеної процесуальної дії.