flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Стоп корупції

19 квітня 2018, 09:06

06 квітня 2018 року суддею Мироновою О.В. було розглянуто резонансну справу про притягнення до адміністративної відповідальності  громадянку «Ч» за вчинення  корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України.

Громадянка «Ч»,  як депутат селищної ради, та будучи суб’єктом, на якого поширюється дія Закону “Про запобігання корупції” та займає відповідальне становище, в порушення вимог  підп. «Б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення — несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування. 

Громадянка «Ч».  в судовому засіданні винною себе в скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, визнала, зазначивши, що вона дійсно є депутатом Прибужанівської сільської ради, але про те, що має подавати декларацію вона не знала. Вперше про те, що потрібно подавати декларацію, вона зрозуміла, коли її викликали до відділу боротьби з корупцією. Вона в 2017 році не хворіла, перебувала на роботі. Просить врахувати, що вона сама виховує неповнолітню дитину.

Вина громадянки «Ч» повністю підтвердилася дослідженими в судовому засіданні доказами.

Так, вона  є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення з огляду на положення п.п. Б п.1  ч.1 ст.3 Закону України “Про запобігання корупції”,  оскільки є депутатом Прибужанівської сільської ради, тому, відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції»  зазначений суб’єкт зобов'язаний щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Але громадянка «Ч» в передбачений Законом України “Про запобігання корупції”  строк  декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування за 2016 рік не подала, без поважних причин.

Звідси,  суд прийшов до висновку про доведеність вини громадянки «Ч» у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172 -6 КУпАП України - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування. 

Згідно ч.2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Під час розгляду справи судом було з'ясовано, що громадянка «Ч» має на утриманні неповнолітню дитину,  виключно позитивно характеризується, звідси суд вважає можливим застосувати до неї  адміністративне стягнення у мінімальному розмірі передбаченого санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Дане стягнення, на думку суду, забезпечить  запобігання вчиненню нею нових правопорушень.    

Крім того, відповідно до ч. 1 ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню з громадянки «Ч»  судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп.

Враховуючи обставини справи, суд постановив громадянку «Ч» визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6  КУпАП   і накласти стягнення у вигляді   штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 ( вісімсот п'ятдесят ) грн. в  дохід держави. 

Постанова про притягнення до адміністративної відповідальності набрала законної сили, штраф сплачено в повному розмірі.

Прес-секретар суду