flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Фіксація процесу, комунікація та мантія нового зразка

29 січня 2019, 10:45

На засіданні Ради суддів України 25 січня 2019 року було прийнято ряд важливих рішень.

Так, згідно із Рішенням Ради суддів України №6 від 25 січня 2019 року«Щодо забезпечення організації роботи судів в частині фіксування судового засідання технічними засобами» - вирішено звернутись до суб’єктів права законодавчої ініціативи з рекомендацією про невідкладне змін до частини п’ятої статті 27 Кримінального процесуального кодексу України щодо перенесення термінів відео фіксації судових засідань. Крім того, прийнято рішення звернутись до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду з проханням надати методичну допомогу щодо: виконання положень частини четвертої статті 107 КПК України в частині застосування технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею у тому випадку, коли учасники провадження звернулись до слідчого судді із відповідними письмовими заявами про розгляд такого питання за їх відсутності; застосування частини шостої статті 107 КПК України у випадку, коли сторони не вважають за необхідність фіксування процесу з допомогою відеофіксації. Державній судовій адміністрації України: невідкладно вивчити актуальні потреби судів у відео- та звукозаписувальних технічних засобах, виходячи із необхідності забезпечення роботи усіх суддів, а не лише із наявних залів судових засідань; у строк до 15 лютого 2019 року проінформувати Раду суддів України про календарний план заходів щодо забезпечення діяльності судів в частині повного фіксування судового засідання технічними засобами.

Таке рішення Ради суддів обумовлено тим, що станом на 21 січня 2019 року до Ради суддів України надійшла інформація про відсутність технічної спроможності забезпечити виконання вимог частини п’ятої статті 27 КПК України у 125 судах. Причиною цьому є відсутність більше як однієї тисячі залів судових засідань, невідповідність потребам програмного та технічного забезпечення, спроможності електромереж та мережевого з’єднання. Єдиним програмним комплексом, що використовують у своїй діяльності суди, який має технічну можливість забезпечити в повній мірі виконання вказаних вимог процесуального закону є комплекс ПЗ «Акорд», поєднаний із відповідною технікою фіксування візуальної та аудіо інформації – мікрофонами, відеокамерами, та з’єднаними з ними комп’ютерними блоками.

Разом із цим, з інформації Державної судової адміністрації України стосовно стану матеріально-технічного забезпечення судів вказаними технічними засобами кримінального провадження вбачається, що остаточне оснащення судів такими засобами відбудеться протягом 2019 року. Тобто, фактично має місце ситуація, коли до судів та слідчих суддів у великих обсягах надходять відповідні матеріали для розгляду, але здійснити розгляд останніх у передбачені кримінальним-процесуальним законодавством строки не вбачається можливим.

Рішенням РСУ від 25 січня 2019 року № 3 «Про запровадження орієнтовного порадника з комунікації» з метою формування довіри до судової влади та забезпечення відкритості судо затверджено «Орієнтовний Порадник із комунікації з громадянським суспільством у випадку кризової ситуації в суді», який стане в нагоді суддям-спікерам та прес-секретарям.

Рішенням Ради суддів України №7 від 25 січня 2019 року «Про нову редакцію технічного опису мантії суддів місцевих та апеляційних судів» затверджено новий технічний опис мантії суддів місцевих та апеляційних судів. Доручено Державній судовій адміністрації України вивчити до 01 березня 2019 потреби в кількості мантій та організувати їх подальше виготовлення.

Тепер мантії українських суддів виглядатимуть так:

 

Суддя-спікер Зубар Н.Б.