Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
03 травня 2019 року Вознесенським міськрайонним судом було ухвалено постанову у справі про адміністративне правопорушення, яке передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП (несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відносно громадянина Я.
Суддя, головуючий у справі, - Дробинський О.Е.
Судом було встановлено, що громадянина Я. було призначено інспектором роти батальйону Управління патрульної поліції в Миколаївській області. Таким чином, громадянин Я. займав посаду поліцейського та згідно пп. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" відносився до суб`єкту, на якого поширюється дія вказаного закону.
Відповідно до наказу Департаменту патрульної поліції НП України рядового поліції Я. згідно п. 5 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію України" було звільнено зі служби з 16.03.2018 року.
Як суб`єкт декларування громадянин Я. подав декларацію перед звільненням 19.08.2018 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1. підпунктах "а"і VI пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до підпункту 2 пункту 5 розділу 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016за № 959/29089, про порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, громадянин Я. повинен був подати електрону декларацію суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, не пізніше дня такого припинення, а якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Відповідно до абзацу 1 пункту 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №19 від 06.09.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.11.2016 за №1479/29609, про "Порядок перевірки факту подання суб`єктами декларування декларацій відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" та повідомлення НАЗК про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій", припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування є день видачі трудової книжки суб`єкту декларування, із зазначенням підстав такого припинення.
Згідно матеріалів справи громадянин Я. був звільнений 16 березня 2018 року та цього ж дня отримав трудову книжку. Також, на момент звільнення у нього був в наявності електронний цифровий ключ, отриманий через Акредитований центр сертифікації ключів КБ "Приватбанк".
В судовому засіданні громадянин Я. вину у вчиненні правопорушення визнав повністю.
Крім того, вина громадянина Я. у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, була підтверджена дослідженими матеріалами справи в сукупності.
Судовим рішенням громадянина Я. було визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України, та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 850 гривень та стягнено на користь держави судовий збір в розмірі 384 гривні 20 копійок.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення не набрала законної сили та може бути оскаржена протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя-спікер Зубар Н.Б.