Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
08 серпня 2019 року Вознесенським міськрайонний судом (головуюча суддя Ротар М.М.) було ухвалено рішення про винесення обмежувального припису відносно громадянина К.
Згідно із рішенням суду 05 серпня 2019 року заявник Ш. звернулась до суду з заявою, в якій просила видати обмежувальний припис стосовно громадянина К., встановивши заходи тимчасового обмеження його прав з покладенням на нього терміном на 6 місяців заборони перебування в її місці проживання та заборони в будь-який спосіб контактувати з нею. Зазначила, що К. є її співмешканцем. Він систематично перебуває в нетверезому вигляді, на фоні постійних незгод у них виникають сварки, які переростають в серйозні конфлікти, під час яких поведінка К. стає агресивною, він погрожує їй та її батькам, племінниці фізичною розправою, а також погрожує знищити житло, вона зазнає постійного психологічного тиску з боку К.
31.07.2019 року відносно К. на підставі її заяви КРПП Вознесенського ВП був винесений терміновий заборонний припис стосовно кривдника та встановлені заходи терміном на п’ять днів.
02 серпня 2019 року постановою судді Вознесенського міськрайонного суду К. був визнаний винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, тобто вчинення насильства в сім’ї, а саме умисне вчинення діянь психологічного характери, внаслідок чого завдана шкода психічному здоров’ю потерпілого
В судовому засіданні заявниця Ш. повністю підтримала заяву.
Заінтересована особа – К. в судовому засіданні заперечував проти задоволення заяви, пояснив, що заявниця сама його провокує вчиняти вказані в заяві дії. Всі його дії спрямовані на те, щоб примиритися з заявницею.
Враховуючи усі надані заявником докази, з огляду на встановлені судом обставини, суд, прийшов до висновку, що наявні обґрунтовані ризики вчинення К. домашнього насильства щодо заявника, тому суд прийшов до висновку про обґрунтованість заяви та необхідність видачі обмежувального припису відносно громадянина К. шляхом встановлення заходу тимчасового обмеження прав кривдника та покладення на нього обов'язку, зокрема, встановленого п.1,6 ч. 2 ст. 26 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
Встановлено заходи тимчасового обмеження прав К. та покладено на нього терміном на 6 (шість) місяців обов'язок заборони перебувати в місці спільного проживання (перебування) з громадянкою К. та заборонити вести листування, телефонні переговори з Ш. або контактувати з нею через інші засоби зв’язку, особисто і через третіх осіб.
Рішення суду про видачу обмежувального припису підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє його виконання (ч.4 ст. 350-6 ЦПК України). Судові витрати, пов'язані з розглядом справи про видачу обмежувального припису, віднести на рахунок держави.
Про видачу обмежувального припису не пізніше наступного дня з дня ухвалення рішення повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України за місцем проживання (перебування) заявника для взяття особи, стосовно якої видано обмежувальний припис, на профілактичний облік, а також районні державні адміністрації та виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад за місцем проживання (перебування) заявника.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Миколаївського апеляційного суду через Вознесенський міськрайонний суд шляхом подачі в 30-денний строк апеляційної скарги з дня отримання копії рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя-спікер Зубар Н.Б.