flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Особі, підозрюваній в зґвалтуванні малолітньої дочки, обрано запобіжний захід

21 грудня 2019, 13:52

Слідчим суддею Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області Старжинською О.Є. 20 грудня 2019 року було розглянуто клопотання слідчого про обрання запобіжного заходу в вигляді тримання під вартою особі, яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 152 КК України (зґвалтування, вчинене щодо особи, яка не досягла чотирнадцяти років, незалежно від її добровільної згоди).

Підозрюваному повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, а саме про те, що 13.12.2019 року громадянин К. за власним місцем проживання у вечірній час зґвалтував свою малолітню дочку К., 2007 року народження.

Під час розгляду клопотань слідчим суддею прокурор та слідчий просили клопотання задовольнити, посилаючись на наявність ризиків, передбачених ч.1 ст.177 КПК України (вчинення злочину, за який передбачено покарання до 15 років позбавлення волі, через острах отримати тривалий строк покарання, незаконно впливати на потерпілу через можливість спілкування телефонним зв’язком та Інтернет ресурсами, які вже мав спробу використати, що підтверджується долученими до клопотання фотографіями мобільного телефону потерпілої зі змістом смс повідомлень направлених на переконання потерпілої змінити покази, що дає привід вважати неможливим запобігти ризикам шляхом застосування більш м’яких запобіжних заходів).

Підозрюваний та його захисник заперечували проти задоволення клопотання, просили застосувати домашній арешт.

Дослідивши матеріали провадження та враховуючи позиції учасників процесу, слідчий суддя постановив ухвалу про застосування відносно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 14 лютого 2020 року включно, оскільки  стороною захисту не було доведено доцільність застосування більш м`якого запобіжного заходу для запобігання ризиків, зазначених у клопотанні.

Крім того, ухвалою слідчого судді було визначено підозрюваному заставу в розмірі 80 розмірів прожиткового мінімуму, що становить 153 680 грн., у разі внесення якої ухвалою визначено обов’язки, з числа передбачених ст.194 ч.5 КПК України, а саме: прибувати за кожною вимогою до слідчого СВ Вознесенського ВП ГУНП в Миколаївській області, в провадженні якого перебуває кримінальне провадження, прокурора або суду; не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу зазначених осіб; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання на території України.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена в апеляційному порядку відповідно до ст. 310 КПК України протягом п’яти днів.

Досудове розслідування триває. 

Прес-секретар