flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Поміняв ноутбук на пачку паперу

20 січня 2020, 14:26

14 січня 2020 року Вознесенським міськрайонним судом було ухвалено вирок відносно Є., який обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, - заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство).

Суддя, головуючий у справі, - Миронова О.В.

Згідно із вироком на початку лютого 2018 року у обвинуваченого, який перебував на посаді фахівця-оператора в ТОВ "Нова Пошта», виник умисел на незаконне заволодіння чужим майном шляхом обману, тому, керуючись корисливим мотивом, за допомогою мережі Інтернет, на електронному ресурсі «Ukrbay.com.ua", продавцем якого значилася інша особа, здійснив замовлення на придбання ноутбуку марки "Lenovo Legion Y 720", при цьому повідомивши неправдиві відомості про себе, а саме представився іншою особою. Після цього, між обвинуваченим та продавцем була здійснена домовленість щодо продажу ноутбуку марки "Lenovo Legion Y 720" за грошові кошти в сумі 44 468 грн. В подальшому продавець, будучи введений в оману здійснив відправлення ноутбуку у м.Южноукраїнськ у відділенні №3 ТОВ «Нова Пошта» . В подальшому в період часу з 09.02.2018 року по 19.02.2018 року, обвинувачений, перебуваючи за своїм місцем роботи , а саме у відділенні №3 ТОВ "Нова Пошта" за адресою: Миколаївська область, м.Южноукраїнськ, маючи доступ до складського приміщення, здійснив відкриття посилки, з якої вийняв ноутбук марки "Lenovo Legion Y 720" та замінив його 1 (однією) упаковкою паперу формату А4. Після вказаних дій, Є. запакував посилку так, щоб не було помітно, що її відкривали, тим самим завдав матеріальної шкоди ТОВ "Нова Пошта" на загальну суму 44 468 грн.

Під час судового розгляду провадження обвинувачений винним себе в скоєні злочину, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, - визнав повністю та пояснив, що він працював у відділенні ТОВ "Нова Пошта" оператором. В його обов`язки входила перевірка посилок і він мав доступ до всіх посилок. Через Інтернет він замовив ноутбук "Lenovo Legion", зазначивши своє ім`я ім’ям іншої особи. Ноутбук прийшов на відділення, де він працював. Коли ноутбук надійшов у відділення Нової Пошти, він підмінив його на пачку паперу, а ноутбук продав.

За згодою учасників судового провадження, які не оспорювали фактичні обставини справи, кваліфікацію кримінального правопорушення, судом було встановлено, що обвинувачений вірно розуміє зміст обставин справи, відсутні сумніви в добровільності його позиції. Тому суд у порядку ч.3 ст.349 КПК України визнав недоцільним дослідження доказів щодо обставин, які ніким не оспорю валися.

Є. було визнано винним в скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, та призначено йому покарання у вигляді 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. та стягнено на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Нова пошта" завдану злочином майнову шкоду в сумі 44 468 грн.

Вирок не набрав законної сили та сторонам роз’яснено право на його оскарження.

Вирок може бути оскаржений до Миколаївського апеляційного суду через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його проголошення, а обвинуваченим в той же строк з дня вручення йому копії вироку.

Суддя-спікер Зубар Н.Б.